KREDYT MIESZKANIOWY


Porównaj kredyty mieszkaniowe z ofert aż 20 banków. Dzięki temu z pewnością wybierzesz najtańszy kredyt hipoteczny, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości. Korzystając z bezpłatnych usług Doradcy Finansowego PFU szybko i bez problemu załatwisz wszystkie niezbędne formalności potrzebne do uzyskania najlepszego kredytu na zakup mieszkania.


  • OPIS

Porównaj kredyty mieszkaniowe z ofert aż 20 banków. Dzięki temu wybierzesz najtańszy kredyt hipoteczny, który będzie idealnie dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości. Korzystając z bezpłatnych usług Doradcy Finansowego szybko i bez żadnego problemu załatwisz niezbędne formalności potrzebne do uzyskania najlepszego kredytu na zakup mieszkania.

Kredyt mieszkaniowy z firmą PFU to gwarancja korzystnego wyboru - jeżeli potrzebujesz środków na:

 - zakup mieszkania bądź domu

- budowę własnego domu

- wykup mieszkania komunalnego, zakładowego

- przekształcenie lokatorskiego lub własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu, w prawo własności

- wykończenie czy też remont

- spłatę kredytu mieszkaniowego w innym banku

- dokończenie budowy domu lub mieszkania

- adaptację pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkalne

 

Dzięki ofercie kredytów hipotecznych w firmie PFU możesz uzyskać kredyt nawet na 35 lat z najkorzystniejszym oprocentowaniem.

Dodatkowo zapewniamy:

 - porównania promocji oraz skorzystania z ofert specjalnych

- zbadania aktualnej zdolności kredytowej

- ubezpieczenie od ryzyka utraty pracy

- ubezpieczenia na życie

- ubezpieczenia nieruchomości

Jeśli potrzebujesz więcej informacji o tym jak wygląda procedura zaciągania kredytu hipotecznego, na co warto zwrócić uwage i jak się do tego procesu przygotować - ZAPRASZAMY DO KONTAKTU



  • KREDYT KROK PO KROKU

Kredyt na mieszkanie to zobowiązanie,  które zaciągamy na dłuższy okres, zazwyczaj kilkudziesięciu lat. Warto więc wybrać taką ofertę kredytową, która pozwoli na systematyczną spłatę zadłużenia, aby zbytnio nie obciążyć  domowego budżetu. Doradca PFU radzi, na co zwrócić uwagę zaciągając kredyt na nowe mieszkanie i jakich formalności należy dopełnić, aby uzyskać pozytywną odpowiedź banku.

 

1: Zdolność kredytowa

Decydując się na sfinansowanie mieszkania poprzez kredyt należy przede wszystkim zorientować się: czy posiadamy zdolność kredytowa? Dzięki temu, będziemy mogli rozpocząć poszukiwanie nieruchomości, biorąc pod uwagę nasze możliwości finansowe. W celu zbadania zdolności kredytowej nasz doradca PFU podpowie na jaką kwotę pożyczki możemy liczyć oraz jakie warunki musimy spełnić, żeby otrzymać kredyt. Warto pamiętać, że każde zobowiązanie finansowe (karta kredytowa, kredyt gotówkowy,itp) obniża naszą zdolność kredytową. Doradca PFU pomoże więc oszacować nasze możliwości i, a także uporządkować finanse. Być może wskazane będzie również zamknięcie niektórych zobowiązań oczywiście w celu zwiększenia zdolności kredytowej.

 

 2: Pozytywna historia kredytowa

W momencie starania się o kredyt, doradca sprawdza w banku naszą historię kredytową w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). Pozytywna historia kredytowa budowana jest w oparciu o terminowe spłaty wcześniejszych zobowiązań kredytowych. Jeżeli w przeszłości korzystaliśmy z kredytu i był on regulowany nieterminowo np.: z miesięcznym lub dłuższym opóźnieniem, możemy mieć trudność z uzyskaniem nowego kredytu. Osoby spóźniające się z płatnościami nie są bowiem dla banku wiarygodnymi kredytobiorcami!

 

3: Wybór nieruchomości

Przystępując do poszukiwania mieszkania, warto zapoznać się z ofertami dostępnymi w Internecie, na stronach deweloperów czy też zasięgnąć porady w biurze nieruchomości. Należy pamiętać, że dla banku istotne jest czy deweloper jest wiarygodny.

 Warto więc wcześniej sprawdzić dewelopera. Im dłużej istnieje na rynku i im więcej ma pozytywnie zakończonych  inwestycji, tym łatwiej otrzymamy kredyt. Aby sprawdzić dewelopera można zażądać prospekt informacyjny, w którym zawarte są informacje dotyczące m.in. zrealizowanych do tej pory inwestycji, statusu prawnego nieruchomości. Wybierając nieruchomość warto wziąć również pod uwagę poziom zaawansowania inwestycji. Budowy bliższe ukończenia  maja największe szansę na uzyskanie kredytowania.

 

4: Porównanie ofert banków

Po znalezieniu nieruchomości pozostaje wybranie najkorzystniejszej oferty kredytowej. W tym celu warto zasięgnąć porady doradcy PFU, który  porówna dla nas oferty banków pod kątem najważniejszych kryteriów. Zaliczamy do nich:  marże kredytu, oprocentowania, prowizji i ubezpieczenia (ubezpieczenie niskiego wkładu, na życie, od utraty pracy czy nieruchomości). Bardzo ważna jest kwestia posiadania wkładu własnego i ustalenie  terminu jego wpłaty. Większość banków oczekuje, że kredytobiorca najpierw  wpłaci środki własne, ale nie każdy. Taka sytuacja może mieć miejsce wówczas, gdy mamy mieszkanie, które chcemy sprzedać. Wówczas środki własne mogą być wpłacone w momencie sprzedaży nieruchomości.

 

5: Dopełnienie formalności

Po dokonaniu wyboru banku, w którym zdecydowaliśmy się zaciągnąć kredyt, należy zebrać dokumentację oraz wypełnić na odpowiednim druku   banku wniosek. Czas jego uzyskania od momentu złożenia wniosku jest różny w zależności od banku. Standardowo procedura trwa około miesiąca. Zbieranie dokumentacji wiąże się z dostarczeniem do banku określonych zaświadczeń, takich jak: umowa z deweloperem, pozwolenie na budowę, harmonogram prac, terminy płatności czy też informacja na temat dewelopera.

 

6: Dodatkowe opłaty

Zaciągając kredyt należy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Jednym z nich jest ubezpieczenie pomostowe zakładane w momencie kiedy termin zakończenia inwestycji rozłożony jest w czasie, np. na okres dwóch lat.

Innym rodzajem ubezpieczenia preferowanym przez banki jest na przykład ubezpieczenie:  na życie i od niskiego wkładu. Podpisanie umowy często wiąże się ze skorzystaniem z dodatkowych produktów bankowych, jak np. karta kredytowa.

 

Kredyt na mieszkanie od dewelopera może być wypłacony jednorazowo lub  w transzach  - w zależności od zaawansowania inwestycji.

 

7: Odbiór mieszkania

Odbiór mieszkania następuje w momencie, gdy budynek gotowy jest do użytkowania. Należy sprawdzić czy standard wykończenia odpowiada ustaleniom zawartym w umowie, czy nie ma wad w wykonaniu ścian, podłóg czy montażu okien.

 

Jeśli poszukujesz najlepszej oferty kredytowej, bądź po prostu chcesz sprawdzić swoją zdolność kredytową, umów się z naszym doradcą PFU. Usługi są bezpłatne. Pomożemy Ci szybko i sprawnie sfinalizować zakup nieruchomości.

 

 


Jeśli potrzebujesz więcej informacji o tym jak wygląda procedura zaciągania kredytu hipotecznego, na co warto zwrócić uwagę i jak się do tego procesu przygotować - ZAPRASZAMY DO KONTAKTU